BLOG

25 Січня, 2017

До питання відмінності між знаком відповідності технічним регламентам і знаком відповідності в системі УкрСЕПРО

Маркування продукції

adminhq

0

Не дивлячись на те, що маркування товарів в Україні знаком відповідності технічним регламентам та національним знаком відповідності в системі УкрСЕПРО започатковане більш ніж 10 років тому, на практиці, виникає питання, яка ж різниця між трилисником в замкнутому колі (або квадраті, або без нічого) і трилисником в розірваному колі. Ускладнює ситуацію часткова ідентичність знаків та схожість термінів.

Зміною №1 ДСТУ 2296-93 в 2002 році назва стандарту викладена як «Система сертифікації УкрСЕПРО. Знак відповідності. Форма, розміри, технічні вимоги та правила застосування» (далі – Стандарт).  Таким чином, трилисник в замкнутому колі (або квадраті, або без нічого) носить назву знаку відповідності.

До лютого 2016 року трилисник в розірваному колі іменувався національним знаком відповідності. Але, після скасування Постанови КМУ від 29.11.2001 № 1599 «Про затвердження опису та правил застосування національного знака відповідності» та вступу в силу постанови КМУ від 30.12.2015, № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил і умов його нанесення» (далі – Постанова) трилисник в розірваному колі іменується знаком відповідності технічним регламентам.

Знак відповідності технічним регламентам наноситься тільки на ті види продукції, опис яких міститься в технічних регламентах і засвідчує відповідність позначеної ним продукції вимогам технічних регламентів.

Знак відповідності застосовується при сертифікації продукції в Системі сертифікації УкрСЕПРО. Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні затверджено наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.2005 № 28. Продукція, не зазначена в згаданому переліку, може бути сертифікована в добровільному порядку.

Особа, що отримала і декларацію відповідності технічним регламентам, і сертифікат відповідності, має право наносити як знак відповідності технічним регламентам, так і знак відповідності в системі УкрСЕПРО.

Варто відзначити, що Україна знаходиться в процесі заміщення сертифікації в системі УкрСЕПРО на підтвердження відповідності технічним регламентам. По міру врегулювання окремих видів продукції технічними регламентами, список продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації, буде скорочуватися.

Знак відповідності в системі УкрСЕПРО Знак відповідності технічним регламентам
Як виглядає

(знаки вказані без номеру орану підтвердження відповідності!)

 

 220px-UkrSEPRO_Voluntary.svg220px-UkrSEPRO.svg220px-UkrSEPRO.svg - копия  1307544462_5
Чим регулюється порядок нанесення ДСТУ 2296-93 «Система сертифікації УкрСЕПРО. Знак відповідності. Форма, розміри, технічні вимоги та правила застосування» Постанова КМУ від 30.12.2015, № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил і умов його нанесення»
Нормативний акт, що встановлює на яку продукцію наноситься Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.2005 № 28 Відповідний технічний регламент
Коли може бути нанесено Після отримання сертифікату відповідності в системі УкрСЕПРО Після отримання (складання) декларації відповідності
LEAVE A COMMENT