BLOG

11 Листопада, 2021

#історії_з_ЄДРСР . Історія №1 «Про екстрасенсів»

Без рубрики

adminhq

0

изображение_viber_2021-11-11_11-16-47-010

Колись був такий серіал «Байки зі склепу», а я, за аналогією вирішила завести рубрику #історії_з_ЄДРСР (ЄДРСР – єдиний державний реєстр судових рішень).
У рішеннях бувають такі ситуації описані, що хотів би та не придумав.

А колеги знають, що коли шукаєш потрібну практику, паралельно знаходиш купу всяких цікавих історій.
#історії_з_ЄДРСР . Історія №1. «Про екстрасенсів»
У 2014-2015 роках було дуже популярне шоу «Битва екстрасенсів», в реєстрі навіть є ухвали про розгляд клопотань, щодо залучення екстрасенсів з цього шоу в рамках кримінального провадження (відмови, звичайно). Але сьогодні не про кримінальне, а про цікаву (принаймі мені) справу про надання інформації споживачу.

Позивач звернувся до суду з вимогою визнати незаконним ненадання інформації щодо анонсованої в проекті «Битва екстрасенсів» перевірки здібностей ясновидців за допомогою унікальних комп’ютерних технологій та відкриттів сучасних вчених, покладених в основу змагань ( і ще цілий ряд вимог, пов’язаних з такою інформацією).
Передувало позову звернення позивача до каналу СТБ, на яке йому не відповіли.
Також позивач звернувся до Президії Національної академії наук України із запитом в якому просив висловити офіційну з приводу існування екстрасенсорики, як феномену, а також чи існують офіційно підтверджені відкриття сучасних вчених, які доводять факт існування «екстрасенсорних» здібностей у людини. От НАН України, на відміну від СТБ, відповіли.

Правда, хитро сказали, що ними не вивчалось та відповідно не було виявлено чи підтверджено явище надчуттєвого сприйняття оточуючої дійсності як людський феномен. Також НАН України не володіє жодною інформацією щодо існування офіційно підтверджених відкриттів сучасних вчених, які науковими методами доводять факт існування так званих «екстрасенсорних» здібностей у людини.
Суд думку про екстрасенсів не висловлював, а просто сказав, що позивач, по відношенню до СТБ, не споживач і в позові відмовив.

(Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 04.12.2014 у справі № 761/13782/14-ц).

LEAVE A COMMENT